" پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران "

طیبی گفت: می‌بایست به ساختار موسیقی نواحی هر منطقه‌ای وفادار ماند چرا که این موسیقی مختص به مردم خود آن منطقه است و ما مجاز نیستیم موسیقی و فرهنگ مردم یک منطقه را هرطور که دوست داریم مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

محمد طیبی سرپرست گروه عرفان که آخرین اجرای کنسرت 6 روزه اش در تالار ایوان شمس را شب گذشته به پایان رسانده است در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران گفت: استقبال خوبی از این اجراها صورت گرفت. ما در این اجرا شادمانه هایی را از موسیقی نواحی 8 منطقه مختلف ایران را به روی صحنه بردیم. 
محمد طیبی سرپرست گروه موسیقی عرفان گفت: اعضای گروه در این اجرا 22 نفر بودند که 4 نفر از اساتید موسیقی نواحی به عنوان میهمان به جمع ما اضافه شدند. عاشیق حسن اسکندری نوازنده قپوز از آذربایجان، ناصر وحدتی خواننده از گیلان، بهرام مهربخش نوازنده نی‌انبان از جنوب و جلال محمدی نوازنده دوتار از مازندران 4 استادی بودند که ما را همراهی کردند.
وی ادامه داد: برای اجرای مناسب موسیقی هر منطقه ما علاوه بر حضور این اساتید سعی کردیم در سازبندی گروه نیز از سازهای شاخص خود آن مناطق استفاده کنیم. موسیقی 8 منطقه مورد نظر ما شامل فارس، لرستان، شوشتر، آذربایجان، شمال ایران، جنوب ایران، کردستان و خراسان بود.
وی همچنین در مورد تفاوت کار گروه عرفان با کاری که پیش از این توسط گروه رستاک منتشر شده گفت:  فعالیت گروه ما به سال 72 باز می گردد. کاوه سروریان که در گروه رستاک حضور دارد تا سال 83 در گروه ما بود و آنچه در آن گروه اجرا کرده بدلی از آن چیزی است که در گروه عرفان انجام می شد. 
طیبی همچنین افزود: کار ما تفاوت های بسیاری با آنچه گروه رستاک انجام می دهد دارد و من معتقدم می بایست به ساختار موسیقی محلی ایران وفادار ماند. در واقع نمی بایست این موسیقی به فرمی تضعیف شده تنظیم و اجرا شود چرا که مختص مردم خود آن منطقه است و ما مجاز نیستیم موسیقی و فرهنگ هر منطقه ای را هر طور که دوست داریم مورد بهره برداری انجام دهیم. 
سرپرست گروه عرفان ادامه داد: ما نیز در اجراهای مان سعی کرده ایم این نکات را رعایت کنیم و ضمن حفظ اصالت های موسیقی محلی مناطق مختلف، مردم را با نغمه های شاد موسیقی این مناطق آشنا کنیم.